Brand webu
Úvod   »   Aktuality   »   HD 660 S

HD 660 S

Cieľová skupina HD 660 S
Rozsiahla skupina audiofilov je rozdelená na dve časti. Prví sú milovníci kvalitného zvuku s technickými znalosťami, ktorí poznajú každý technický detail nového produktu, ktorý si chcú kúpiť.  Majú hlboké znalosti o jednotlivých parametroch a jeho význame pre pôžitok z hudby.  Druhou skupinou sú ľudia, ktorí vyhľadávajú určitú úroveň výrobkov ako doklad svojej vyššej společenskej úrovne. Vzhľad a fakt, že kupujú to nejlepšie, je dôležitejšie než technické detaily. Chcú počúvať najkvalitnejšiu reprodukovanú hudbu, ale nechcú se zaoberať študovaním technických detailov a výberom. Chcú prisť a odmeniť sa, za celotýždenný zhon, tým najlepším produktom.
Obe skupiny užívateľov sú tvorené prevažne mužmi vo veku tridsať rokov, ktorí sú vzdelanejší než priemer. Väčšinou pre nnic sú zárukou špecializované značky, firmy vyznačujúce se kvalitnými produktmi a špičkovými technológiami. Títo zákazníci preferujú vysokú kvalitu, povesť značky a vyjadrenie expertov na počúvanie hudby. Produkty, ktoré využívajú, sú sofistikované, exkluzívne a vždy výnimočné. Motiváciou ku kúpe sú technológie ocenené technickými odborníkmi, pozitívne testy a istota autenticity a originality výrobku. Mimořiadne dôležitá je istota, že výrobok bol navrhnutý, skonštruovaný a vyrobený v Nemecku.
Základný popis zhrnutý do jednej vety: Sennheiser HD 660 S sú otvorené, dynamické slúchadlá pre vášnivých audiofilov.
 
Sennheiser vytvoril novú pokročilú verziu legendárnych slúchadiel HD 650.  Tieto slúchadlá sú obohatené o súčasné poznatky v konštrukcii reproduktorov. Pri vylepšení reprodukcie mnohí ocenia nižšiu impedanciu (150 ohmů), ktorá umožní pripojiť aj prenosné prehrávače vyššej triedy a kvalitné mobilné telefóny. Vyladený nový reproduktor slúchadiel HD 660 S je schopný reprodukovať hudbu s minimálnou mierou skreslenia a reprodukcia znie oveľa prirodzenejšie a živšie. Prekvapí svojou prirodzenosťou aj skúsených audiofilov. Hlavne pri počúvaní Hi-Res nahrávok, ktoré tieto slúchadlá dokážu naplno využiť pre potešenie milovníkov hudby. Tejto mimoriadnej vlastnosti je schopný docieliť vďaka presnejšej kontrole nad pohybom membrány, mikroskopicky presnému spracovaniu jej oceľových dielov a vďaka extrémne ľahkej alumíniovej cievke dávajúcej membráne schopnosť vysoko rychlych impulzívnych odoziev. Okrem schopnosti okamžitej reakcie a mizivej zotrvačnosti pohybu membrány je podstatné aj jej inovované, dokonalejšie akustické okolie – ozvučnice slúchadiel. Reprodukcia je presná transparentná a započujete aj expresívne detaily schopné navodiť príjemné emócie z nuancií hudby. Tento nový reproduktor a celkovo precízne dielenské spracovanie, ktoré je u tejto tradičnej nemeckej značky, je zárukou špičkových vlastností vo svojej triede a dlhodobo nemenných reprodukčných a úžitkových vlastností a pri pravidelnom používaní.

 
V slúchadlách HD 660 S sa stretávajú vrcholné technólogie s nekompromisnou nemeckou kvalitou s dlhou tradíciou. Použité reproduktory sú starostlivo triedené a párované tak, aby odchýlka ideálneho priebehu frekvenčnej krivky bola v tolerancii maximálne ± 1 dB. Táto kombinácia majstrovskej práce technikov s najnovšími poznatkami vo vývoji a výskume sú predkladané v čiernej a antracitovej povrchovej úprave, využívajúce ako nadčasové prvky elegancie, tak súčasné vývojové designové trendy.
Odolná a mimoriadne ľahká konštrukcia napomáha komfortnému počúvaniu, eliptické náušníky sú presne tvarované podľa anatómie ľudského ucha pre maximálne pohodlie uživateľa. Všetko pre úplnú pohodu, pri ktorej si môžete naplno užívať perfektnej reprodukcii hudby.
Slúchadlá Sennheiser HD 660 S boli vytvorené s ohľadom na posledné výsledky výskumu a tvorby audiofilných slúchadiel. Sú priamo prepojené s domácimi HiFi komponentmi tej najvyššej triedy. HD 660 S predvedú svoj plný potenciál pri symetrickom pripojení k symetrickým výstupom komponentov či slúchadlových zosilovačov, prípadne k symetrickým výstupom prenosných prehrávačov tej najvyššej kvality. Vzhľadom k rôznym možnostiam pripojenia slúchadiel je v sete priložený nesymetrický kábel s konektorom 6,35 mm rovnako ako symetrický s konektorom 4,4 mm Pentaconn. Špeciálne vyrobené káble sú vytvorené z vysoko vodivej OFC medi, s minimálnym šumom a ich konštrukcia je zosilnená para-aramidom.
 

 
Kľúčové vlastnosti a výhody:

* Referenčná úroveň reprodukcie otvorených dynamických káblových slúchadiel
* Inovovaný reproduktor s mimoriadne nízky harmonickým skreslením
* Ručne vyberané reproduktory s precíznym súbehom tolerancií pravého a ľavého maximálne do hodnoty ± 1 dB
* 150 ohmov nominálnej impedancie pre ľahké pripojenie ako domácich, tak prenosných Hi-Res prehrávačov
* Výmenné káble sú vyrobené z vysoko vodivej OFC medi, s veľmi nízkým šumom, zosilené para-aramidovými vláknami
* Obsahuje možnosť výberu typu pripojenia - 6,35mm jack alebo 4,4 mm Pentaconn symetrické.
* Redukcia 6,35 mm na 3,5 mm je v setu
* Frekvenčný rozsah: 10 Hz – 41.000 Hz
* Akustický tlak pri 1 kHz, 1 Vrms: 104 dB
* THD pri 1 kHz, 100 dB:  0,04 %
* Dodávané s púzdrom
* 2 roky záruka


Technické data:
* Typ slúchadiel                                  dynamické, otvorené
* Frekvenčný rozsah                          10 Hz – 41.000 Hz (-10dB)
* Akustický tlak (SPL)                         104 dB (1kHz / V)
* Impedancia                                       150 ohm
* THD                                                    < 0,04 % (1 kHz, 100 dB)
* Kontakt na ušiach                            circumaural
* Konektor                                           stereo jack 6.3 mm a 4.4 mm Pentaconn
* Adaptér                                             samica 6.3 mm na 3.5 mm jack
* Hmotnosť                                         260g (bez kábla)

Balenie obsahuje:
* HD 660 S
* Kábel s jack 6.3 mm
* Kábel s jack 4.4 mm Pentaconn
* Redukcia samiai 6.3 mm na 3.5 mm jack
* Manuál
* Prepravné púzdro
 
Název produktu: HD 660 S                    
Číslo produktu: 508231              
EAN: 4044155236804             
MOC: 485 EUR